بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از روسیه| خبرنگار پرتغالی: رونالدوی ایران، کار گروهی این تیم است/ تیم کی‌روش می‌تواند پرتغال را شکست دهد+فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارلوس رودریگس، خبرنگار شبکه اسپورت تی‌وی پرتغال که برای پوشش اردوی تیم ملی این کشور به روسیه سفر کرده با خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به روسیه گفت‌و‌گویی اختصاصی انجام داده است که آن را در ادامه می‌خوانید:

تسنیم: همانطور که می‌دانید تیم‌های ملی ایران، پرتغال، اسپانیا و مراکش در یک گروه قرار گرفته‌اند. لطفاً درباره این گروه صحبت کنید و نظرتان را درباره ایران کارلوس کی‌روش بگویید؟

فکر می‌کنم که رقابت در این گروه برای همه سخت خواهد بود به خصوص برای ایران و مراکش چون به نظر من حداقل در ابتدای کار این اسپانیا و پرتغال هستند که به عنوان بخت‌های صعود از این گروه شناخته می‌شوند اما با توجه به اینکه اولین بازی گروه میان اسپانیا و پرتغال است، من فکر می‌کنم تیمی که بازنده این بازی باشد، در شرایط سختی قرار خواهد گرفت چون به عنوان مثال اگر ایران در بازی‌اش مقابل مراکش پیروز شود، این پیروزی حکم یک امتیاز بزرگ را برای این تیم در مسیر صعود به مرحله بعد خواهد داشت و در ادامه با بردن یکی از بازی دوم یا سومش می‌تواند صعود کند. به همین دلیل به نظر من این گروه بسیار سختی است و در آن اسپانیا مسلماً بخت اول صعود است و سه تیم دیگر برای صعود به عنوان تیم دوم می‌جنگند.
من به عنوان یک خبرنگار پرتغالی، دوست دارم این پرتغال باشد که به مرحله بعد می‌رود. در مورد کارلوس کی‌روش هم باید بگویم که او مربی بسیار خوبی است. این چهارمین باری است که او تیم‌هایش را به جام جهانی می‌برد و این چیزهای زیادی درباره کیفیت کار او می‌گو‌ید به خصوص در رده ملی.کار او ارزشمند است چون همانطور که می‌دانید او با پرتغالی جوان به جام جهانی صعود کرد و الان هم تاریخ‌ساز شده چون این اولین باری است که تیم ملی ایران دو دوره متوالی به جام جهانی صعود می‌کند و هر دو بار با رهبری کی‌روش صورت گرفته است.

به عنوان یک خبرنگار پرتغالی، آیا فکر می‌‌کنید که ایران شانسی برای کسب پیروزی مقابل پرتغال دارد؟

(خنده) خب این سؤال سختی از من پرسیدی. به نظر من در این گروه تمام تیم‌ها شانس پیروزی مقابل رقبای خود را دارند و همانطور که فرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی پرتغال گفته، ایران بهترین تیم آسیا است و مراکش بهترین تیم آفریقا. پرتغال هم قهرمان یورو است. با این حال به نظر من اسپانیا هم تیمی است که خیلی از مردم به آن به عنوان قویترین یا یکی از قویترین تیم‌های حال حاضر اروپا نگاه می‌کنند. پس می‌بینید که در این گروه هر تیمی می‌تواند مقابل حریفش پیروز شود. شاید ایران هم بتواند مقابل پرتغال پیروز شود که البته امیدوارم این اتفاق رخ ندهد اما به نظر من این اتفاق هم ممکن است رخ دهد.

در مورد کارلوس کی‌روش بگویید. او تیم ملی پرتغال را خوب می‌شناسد.

بله. این سومین حضور متوالی او در جام جهانی است. او سال 2010 با پرتغال، سال 2014 با ایران و امسال هم دوباره با ایران به جهانی آمده است. او سال‌ها در فوتبال پرتغال کار کرده است و فکر می‌کنم که هنوز هم پیگیر اتفاقاتی که در فوتبال این کشور رخ می‌دهد هست و اطلاعاتی که او دارد بدون شک برای او یک مزیت است.

کریستیانو رونالدو برای مردم پرتغالی یک قهرمان است. به نظر شما آیا او می‌تواند سوپرمن این تیم در جام جهانی باشد؟

گاهی اوقات او می‌تواند سوپرمن هم باشد چون کارهای باورنکردنی انجام می‌دهد که گاهی اوقات به نظر می‌رسد از عهده سایر بازیکنان برنمی‌آید یا واقعاً غیرممکن است چون اگر ممکن بود تا الان انجامش داده بودند. پس به همین دلیل من فکر می‌کنم و امیدوارم که رونالدو در وضعیتی خوبی پا به جام جهانی بگذارد. البته در طول فصل گذشته اوضاع او همیشه خوب نبود و او مشکلاتی داشت، یکسری مشکلاتی جسمانی اما من فکر می‌کنم که او الان در وضعیت خوبی قرار دارد چون بعد از فینال لیگ قهرمانان او چند روزی فرصت داشت که استراحت کند و الان در وضعیتی ایده‌ال قرار دارد.

در تیم ملی ایران فکر می‌کنید که کدام بازیکن می‌تواند سوپرمن باشد؟
(خنده) جواب دادن به این سؤال سخت است. از بخت بد ایران، این تیم بازیکنی ندارد که قابل مقایسه با رونالدو باشد اما به نظر من قهرمان ایران، کار تیمی آن است چون به نظر من در این تیم احساسی که نسبت به کار تیمی هست و انگیزه‌ای که برای جنگیدن برای یک پرچم و برای یک کشور وجود دارد بسیار قوی است و به نظر من ارزش این از داشتن یک ستاره بزرگ به مراتب بیشتر است و به همین دلیل من فکر می‌کنم که وقتی ایران به میدان برود تمام بازیکنان آن با تمام وجودشان برای کشورشان بازی خواهند کرد.

انتهای پیام/

گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم روسیه خبرنگار پرتغالی رونالدوی ایران گروهی تواند پرتغال

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار