بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

دبیرکل حزب الشعب سوریه: عشایر در کنار ارتش هستند؛ هر کس علیه کشور سلاح به دست بگیرد تروریست است

شیخ نواف عبدالعزیز طرد الملحم دبیر کل حزب الشعب سوریه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، در مورد حمایت عشایر عرب از ارتش این کشور برای مبارزه با تروریست ها در مناطق شرقی آن گفت: موضع عشایر همان است که از آغاز بحران بود، آنان از وظیفه خود در قبال حفظ تمامیت ارضی کشور و مبارزه با تروریست ها از هرجا که آمده باشند، چه از داخل و چه از خارج دست برنداشته اند زیرا تروریست ها یک اسم و یک معنی دارند.

امیدوار بودم آنچه نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) نامیده می شود وجود نداشتند و در جنگ اصلا به عشایر حمله نمی کردند.

وی با طرح این سئوال که "قسد" چه کسانی هستند و چه کسانی از آنان حمایت مالی می کند؟ اظهار داشت آنها آمریکایی ها هستند، نه قسد ونه دیگران را به رسمیت نمی شناسیم و هر کس را که علیه کشور سلاح به دست بگیرد، به مثابه گروه تروریستی داعش و جبهه النصره می دانیم زیرا در نهایت بازوهای آنان خواهند بود.

ارتش سوریه ضامن حمایت از کشور و وحدت آن است و نیروهای عشایر نیز عامل دیگری برای دفاع از کشور به شمار می آیند و در اصل نیروهای داوطلب کمیته های مردمی وابسته به عشایر سوریه بوده اند.

موضع عشایر در قبال کُردها

الملحم در ادامه تاکید کرد: ما در قبال برادران کُرد هیچ موضع منفی نداریم زیرا آنان بخشی از بافت جمعیتی سوریه هستند، اما بین کُردهای میهن پرستی که از وطن دفاع می کنند و کُردهای جدایی طلب که با دستور کار خارجی مرتبط هستند و در خاک سوریه عملیات تروریستی انجام می دهند، تفاوت قائلیم، زیرا کُردهای جدایی طلب دشمن ما و به مثابه داعش هستند.

وی پیام بشار اسد رئیس جمهور سوریه به نیروهای سوریه دموکراتیک را موضع عجیبی ندانست و گفت: این موضع بیانگر اراده ملت سوریه است که در برابر هر کس که به دنبال ایجاد ناآرامی در کشور و تقسیم و نابودی آن باشد، به پا خواهد خاست.

الملحم در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به توافق جدید ترکیه و آمریکا ، اظهار داشت: توافق ترکیه با آمریکایی ها و یا اسرائیلی ها و یا حتی اروپایی ها علیه سوریه را عجیب نمی دانیم و با خبر هستیم که چه تعداد معاملات بین ترکیه با کشورهای عربی امضا شده است.

واقعیت های موجود در طول هشت سال اخیر نیز نشان می دهد که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با حفظ روابط دوستانه با همسایگان عرب به فکر منافع ملت خود نبوده است.

دشمن اصلی ما اسرائیل است

وی در ادامه تاکید کرد: تنها دشمن ما اسرائیل است، آنان می خواهند برای عرب ها و مسلمانان دشمن تازه ای بسازند که همان ایران است، حال آنکه ایران بیش از عرب ها به دنبال منافع آنان و مسلمانان است و هر کس که خواستار وحدت مسلمانان باشد، مسلمان است اما متاسفانه اردوغان منافع اخوانی را به منافع ملی و اسلامی ترجیح می دهد.

تشکیل نیروهای عشایری در حمایت از ارتش سوریه

شیخ "راضی علی حمدان" رئیس قبیله نعیم نیز اظهار داشت: در مورد تشکیل یک گروه مبارز متشکل از نیروهای عشایر به توافق رسیدیم و رهبر ودولت سوریه و تمام عشایر در مورد این توافق اجماع و اتفاق نظر دارند به غیر از عشایر حسکه بالغ بر شصت شخصیت مهم که از حضور آنان جلوگیری شد، به این معنی که نیروهای قسد کُرد از آمریکا دستوراتی دریافت کردند با این مضمون که از خروج این شخصیت ها از حسکه جلوگیری شود.

کُردها قشر مهمی از ملت سوریه هستند و با آنان نیز مانند سوری ها برخورد می شود و هر سوری که دست از اشتباه بردارد می تواند به آغوش وطن بازگردد به این شرط که سلاح خود را تحویل دهد.

حمدان اظهارات بشار اسد را روشن دانست و گفت، مضمون آن این بود که جنگ آخرین و سخت ترین گزینه است و هر چیزی که از راه سیاسی حل و فصل نشود با قدرت تا آزادی آخرین وجب از خاک کشور چه در جنوب یا شرق و یا غرب حل خواهد شد.

در این میان تمام چیزی که برای آمریکایی ها و ترک ها اهمیت دارد، نابودی سوریه است و آنان با هر طرفی که حامی سوریه باشد، مخالف هستند، حتی اگر این حمایت شامل یک کیسه آرد باشد، از همین رو علیه روسیه، چین و ایران ایستاده اند.

حمدان تصریح کرد: اگر اکنون برای دستیابی به راه حل سیاسی گرد هم آمده اند، ما به آنان اعتماد نداریم زیرا قبلا این وضعیت را تجربه کردیم و آزموده را آزمودن خطاست.

وی در پایان گفت: در جریان اشغال عفرین از سوی ترکیه ، نیروهای حمایت مردمی از سایر استان های سوریه راهی این محل شدند و باید گفت هرگونه تجاوز جدید موجب صف کشیدن نیروهای سوری خواهد شد تا ترکیه به نقطه ای در خاک خود که از آنجا به حرکت درآمده است، بازگردد.

انتهای پیام/

دبیرکل الشعب سوریه عشایر هستند بگیرد تروریست

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار