تبلیغات

انتشار جدیدترین شماره ماهنامه العربی

به گزارش خبرنگار مهر،  جدیدترین شماره ماهنامه العربی پرتیراژترین نشریه فرهنگی جهان عرب در کویت منتشر شد. در این شماره سمیر ارشدی عضو رایزنی فرهنگی طی مقاله ای تحت عنوان «ویکتور الکک سفیر همزیستی فرهنگی ایران و عرب» به تشریح نقش پروفیسور الکک در معرفی فرهنگی، ادب و شعر فارسی به فرهیختگان و دانش پژوهان عرب و اروپایی پرداخته است. در گزارشی که رایزنی فرهنگی کشورمان در کویت در اختیار ما قرار داده است چنین آمده است:

وی می نویسد: الکک طی۶۰ سال گذشته به تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاههای لبنان همت گماشت و بسیاری از سروده های مولانا ، سعدی و حافظ شیرازی را به صورت شعر به زبان عربی ترجمه کرد.

این عضو رایزنی خاطر نشان می کند: فصلنامه «الدراسات الادبیه» که سردبیری آن به عهده دکتر الکک بود طی نیم قرن گذشته مهمترین پژوهشهای ادبی و تحقیقات علمی پیرامون اندیشمندان و ادبای فارسی گوی را منتشر کرد و توانست خلأ بزرگی را در کتابخانه های کشورهای عربی پرکند.

در این مقاله به مراسم بزرگداشت این مولوی شناس از سوی دانشگاه تهران در سال ۲۰۱۴ اشاره شده است.

یادآور می شود دکتر ویکتور الکک ۱۳ مارس سال میلادی جاری پس از عمری تلاش بی وقفه برای معرفی ادبیات فارسی و بررسی پیوندهای مشترک ادبی ایران و عرب در بیروت جان به جان آفرین داد و معاونت محترم بین الملل سازمان متبوع به نمایندگی از ریاست محترم در مراسم تشییع این فقید شرکت کرد.

انتشار جدیدترین شماره ماهنامه العربی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات