تبلیغات

وابستگی آمار‌های بورسی به متغیر‌های متنوع

عباسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

وابستگی آمار‌های بورسی به متغیر‌های متنوععلی عباسی تحلیل‌گر بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص افزایش ۲ برابری پرداخت سود به معامله گران در هفته پایانی تیرماه اظهار داشت: باید به این نکته توجه کرد که این افزایش باید براساس تعداد شرکت‌هایی که در بورس وجود دارد و همچنین عدم رکود در کشور درنظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه در اعلام برخی آمار و ارقام باید رکود سنوات گذشته مدنظر قرار گیرد، گفت: با توجه به اینکه در سال جاری توانستیم رکود را در کشور مدیریت کنیم، احتمال تغییر این آمار‌ها وجود دارد.

براساس این گزارش، در هفته پایانی تیرماه امسال بیش از ۹۷۴ میلیارد و ۳۵۳ میلیون ریال انواع سود به ۲۴۳۶ سرمایه گذار پرداخت شد که از افزایش بیش از ۲ برابری پرداخت انواع سود به سرمایه گذاران حکایت دارد و در این مدت تعداد ۷۱ مورد اصلاح مشخصات و تعداد ۵ وکالت نامه توسط معاونت عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی مورد تایید قرار گرفت.

گفتنی است، در جریان معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد ۶۹۰۰ نفر با خرید بیش از ۳۷۵ هزار برگه اوراق با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرآیند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

لازم به ذکر است معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می‌شود.

براساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۵.۱۸ به ۵.۱۷ درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت تعیین شده است.

همچنین سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استان‌ها ، شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطقه شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.

انتهای پیام/

 افزایش ۲ برابری پرداخت سود به معامله گران
وابستگی بورسی متغیر متنوع

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات