بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

هجوم حیوانات وحشی گرسنه برای تأمین غذا به روستا‌های شمیران

ورود خرس‌های گرسنه مشکلاتی را برای باغداران شمیرانی ایجاد کرده است. اهالی معتقدند این خرس‌های قهوه‌ای که برای پیدا کردن غذا به سمت باغ‌ها می‌آیند خطر جانی برای اهالی ندارند اما موجب شکسته شدن شاخه‌ها و از بین رفتن درختان می‌شوند و گاهی هم ترس و وحشت را میان مردم ایجاد می‌کنند. باغداران می‌گویند از عهده سیر کردن خرس‌های گرسنه برنمی‌آیند و اگر انجمن‌های مردم‌نهاد یا دوستداران حیوانات کمک کنند شاید بتوان خواب زمستانی آرامی را برای خرس‌های قهوه‌ای رقم زد.

کاهش دمای هوا در بهار امسال و سرمازدگی درختان سیب و گلابی، سال زراعی کم‌محصولی را برای باغداران شمیرانی رقم زد. «مسلم نظرآهاری» یکی از باغداران روستای آهار می‌گوید: «وقتی درختان پربار باشند بخشی از میوه‌ها خود به خود از درخت می‌افتد که به آن پادرختی می‌گوییم. این میوه‌ها قابل برداشت و عرضه به بازار Store نیست. هر سال تابستان‌ها خرس‌هایی که در کوه‌های اطراف زندگی می‌کنند شبانه به باغ‌ها می‌آیند و از میوه‌های پادرختی تغذیه می‌کنند.»اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

حیوانات گرسنه تأمین روستا شمیران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار