بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

تشکیل جلسه مشورتی با موضوع CFT در این هفته

فلاحت پیشه:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تشکیل جلسه مشورتی به میزبانی این کمیسیون با حضور نمایندگانی از دولت (وزیران خارجه و اطلاعات)، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای این کمیسیون در این هفته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما حشمت الله فلاحت پیشه پس از پایان جلسه عصر امروز این کمیسیون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون کاملا به بررسی ایرادات شورای نگهبان به کنوانسیون تامین مالی تروریسم CFT اختصاص داشت برای اینکه نظرات همه دستگاه ها اعم از موافق و مخالف را داشته باشیم.
وی افزود: امروز میزبان نمایندگانی از دولت شامل آقایان علوی و ظریف وزیران اطلاعات و امور خارجه و خانم جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و دو نفر از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بودیم.
فلاحت پیشه گفت: در این جلسه همچنین کارشناسانی از مرکز پژوهش های مجلس حاضر بودند و کل بحث ایرادات به اولین ایراد شورای نگهبان از CFT بود یعنی بخشی که مربوط به نتیجه گیری کلی و مخالف دانستن متن CFT با منافع ملی کشور است.
وی ادامه داد: درباره اینکه آیا ما می توانیم با توجه به ایراد اول گرفته شده، برای CFT شرط بگذاریم یا نه مباحث بسیاری مطرح شد و اعضای کمیسیون، نمایندگان دولت و شورای نگهبان در این زمینه به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت پیشنهاد شد در مورد متنی که به بحث گذاشته می شود رای گیری و در نهایت یک کارگروه مشترک مشورتی تشکیل شود.
فلاحت پیشه گفت: بعد از جلسه مشترک مشورتی که این هفته تشکیل خواهد شد در نهایت این کمیسیون جلسه ای را فقط با حضور اعضا و نماینده شورای نگهبان با هدف بررسی 22 ایراد گرفته شده به CFT تشکیل خواهد داد.

تشکیل مشورتی موضوع

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار