بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

تقویت مناسبات آمریکا و اوکراین علیه روسیه

تقویت مناسبات آمریکا و اوکراین علیه روسیهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری شین هوا، مقامات آمریکا و اوکراین به منظور تلاش برای تقویت مناسبات دوجانبه از تشکیل سه کارگروه مشترک با هدف تمرکز بر امنیت و با هدف مقاومت در برابر فشار روسیه خبر دادند.

اظهارات رهبران واشنگتن و کی‌اف پس از دیدار مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با پاولو کلیمکین همتای اوکراینی وی در راستای نشست کمیسیون ۲۰۱۸ دوستی راهبردی دو کشور در واشنگتن بیان می‌شود.

سه کارگروه برنامه ریزی شده شامل گروه متمرکز بر امور امنیتی، گروه حاکمیت قانون و موضوعات بشردوستانه و گروه سوم در باره اقتصاد و انرژی است که طرفین جزئیات بیشتر اینگونه مذاکرات را در بیانیه مشترک از طریق وزارت امور خارجه منتشر کردند.

این گروه‌ها به طور مرتب در باره موضوعات مورد علاقه طرفین و پیشرفت اهداف مشترک دیدار می‌کنند.

در حالی که آمریکا برتعهدات خود برای حفظ تحریم‌های مربوط به اقدامات و آنچه سورفتار روسیه علیه اوکراین تعبیر می‌شود تاکید می‌کند اوکراین نیز پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو را به عنوان اولویت راهبردی خود بر می‌گزیند.

مناسبات بین کی‌اف و مسکو از اوایل ۲۰۱۴ در پی مناقشات مسلحانه کریمه در شرق اوکراین رو به وخامت گذاشت.

در حالی که طرفین تحریم‌هایی علیه یکدیگر اعمال کردند آمریکا نیز به دلیل آنچه آن‌ها را تهاجمات مسکو علیه کی‌اف می‌خواند، تحریم‌هایی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه اعمال کرده است، اگر چه مسکو اینگونه اتهامات را رد می‌کند.

مسکو همچنین اوکراین را به اقدمات خصمانه علیه شهروندان روسیه و اشخاص حقوقی وحقوقی این کشور متهم می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز از اعمال دور دیگری از تحریم‌ها علیه روسیه بر سر آنچه گفته می‌شود دخالت در حمله با گاز خردل علیه جاسوس سابق روسیه در انگلیس است، خبر داد.

انتهای پیام/

تقویت مناسبات آمریکا اوکراین روسیه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار