بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

چرا برخی احزاب اصلاح‌طلب به جلسه شورای سیاست‌گذاری نرفتند؟

به گزارش افکارنیوز،

اولین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، روز چهارشنبه هفته گذشته (23 آبان) تشکیل شد.

در این جلسه رئیس و نائب‌رئیس جدید شورای سیاست‌گذاری مشخص شد که مثل دوره قبل، محمدرضا عارف رئیس و عبدالواحد موسوی لاری و الیاس حضرتی (رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات) نواب رئیس این تشکیلات شدند.

در تصاویری که کانال "شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان" منتشر کرده است، برخی دبیران کل و نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب حضور ندارند، از جمله حسین کمالی رئیس خانه احزاب و دبیرکل حزب اسلامی کار غائب جلسه چهارشنبه هفته گذشته بود.

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری که از منتقدان اصلی شورای سیاست‌گذاری است در این جلسه حضور ندارد و نماینده آنها نیز در جلسه شرکت نداشت.

تشکل دیگری که نماینده‌ای به شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نفرستاده است، مجمع نیروهای خط امام به‌دبیرکلی حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه‌ای بود.

علاوه بر احزاب گفته‌شده که منتقدان شورای سیاست‌گذاری بودند، حزب کارگزاران به‌دبیرکلی غلامحسین کرباسچی نیز نماینده‌ای در شورای سیاست‌گذاری نداشته است. افشین حبیب‌زاده نماینده خانه کارگر نیز طبق تصاویر منتشرشده دیگر غائب جلسه شورای سیاست‌گذاری بود. حجت‌الاسلام رهامی که عضو حقیقی شورای سیاست‌گذاری بود نیز در جلسه چهارشنبه حضور نیافته است.

به گزارش تسنیم، «شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان» نهادی بود که پیش از انتخابات سال 94، تشکیل شد تا لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای مجلس دهم را تهیه کند. ترکیب اولیه این شورا مرکب از نمایندگان احزاب عضو "شورای هماهنگی جبهه اصلاحات" و برخی شخصیت‌های حقیقی بود.

این تشکیلات که مورد انتقاد حزب مردم‌سالاری، اراده ملت، مجمع نیروهای خط امام و برخی دیگر از احزاب اصلاح‌طلب بود، در انتخابات سال 96 نیز مسئولیت ارائه لیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات شوراها را به‌عهده داشت.

در جلسه اخیر "شورای هماهنگی جبهه اصلاحات" نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب مقرر کردند تا درصورت شکل‌گیری پارلمان اصلاحات، شورای سیاستگذاری منحل شود.

احزاب اصلاح شورای سیاست گذاری نرفتند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار