بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ماجرای اردو‌های مختلط به کجا رسید؟/ دانشگاهی که اسلامی نشد!

بدون تردید دانشگاه‌ها یکی از مراکز راهبردی، تاثیرگذار و معرف بالاترین سطح از تفکر و علم در یک جامعه هستند و اصول جهان بینی و نظام ارزشی و اعتقادی آن جامعه را در خود متجلی می‌سازند؛ بنابراین آموزش عالی یک کشور باید مبدأ تحولات علم و فرهنگ آن کشور باشد؛ اما متاسفانه گاهی شاهد برگزاری برنامه‌هایی با محوریت نگاه حاصل از فرهنگ غربی در دانشگاه‌ها هستیم.

اردو‌های مختلط یکی از برنامه‌های فرهنگی‌ است که قطعا با نفوذ تفکرغربی برخی از مسئولان در دانشگاه‌ها چند سالی است خلاف نص صریح قانون Law رواج پیدا کرده است، تا جایی که رهبر معظم انقلاب هم به این موضوع بار‌ها واکنش نشان دادند و در دیدار اساتید دانشگاه در این خصوص گفتند: «اینکه بنده گاهی اوقات راجع به این اردو‌های مختلط و کار‌های خلاف و این‌چیز‌ها مدام تذکّر می‌دهم، این را حمل بر خشکه‌مقدّسی نکنند؛ این‌ها ایراد به وجود می‌آورد، این‌ها اشکال به وجود می‌آورد و محیط دانشگاه را از آن شکلی که باید و لازم است خارج می کند. اینکه ما در مقابل این‌ چیز‌ها بی‌تفاوت باشیم، درست نقطه‌ مقابل آن‌ چیزی است که ما امروز از دانشگاه توقّع داریم و در دانشگاه‌هایمان به آن نیاز داریم.»

متاسفانه چند روز پیش اردوی مختلطی در دانشگاه آزاد مشهد برگزار می‌شود که قطعا این اردو خلاف سیاست‌های کلان دانشگاهی کشور است.

برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه آزاد مشهد در حالی انجام شده است که حجت الاسلام ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی پیش‌تر در خصوص اردو‌های مختلط گفته بود: طبق بخشنامه هشت ماده‌ای فرهنگی، برگزاری هرگونه اردوی مختلط و کنسرت در دانشگاه ممنوع است.

رئیس دانشگاه آزاد مشهد دغدغه‌ای در خصوص اسلامی کردن فضای دانشگاه ندارد

امیر زمانی، مسئول ستاد امر به معروف ونهی از منکر قرارگاه جنبشی شهید زین الدین استان خراسان رضوی می‌گوید: ما پس از گذشت دو سال و روی کار آمدن دکتر ملک نژاد، آنچه که امروز در دانشگاه آزاد مشهد می‌بینیم، یک فضای فرهنگی و انقلابی نیست.

زمانی ادامه می‌دهد: چیزی که مشخص است آقای ملک نژاد دغدغه‌‌ ای در خصوص اسلامی کردن فضای دانشگاه آزاد مشهد ندارد و به دغدغه‌ تشکل‌های دانشجویی در خصوص فضای فرهنگی دانشگاه نیز توجهی ندارد.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرارگاه جنبشی شهید زین الدین استان خراسان رضوی بیان می‌کند: قطعا اتفاقات فرهنگی امروز در برخی دانشگاه های آزاد از مدیرانی که با برند انقلابی و اسلامی مسئولیت گرفتند، انتظار نمی‌رود.

وی در خصوص برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه آزاد مشهد می‌افزاید: براساس شنیده‌ها و اخبار مستند به دست آمده اردوی مختلطی توسط دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برای دانشجویان دانشکده‌ معماری برگزار شده است و مجوز این اردوی چند روزه که خلاف متن صریح قانون و منویات مقام معظم رهبری است، با محوریت اردوی علمی صادر شده است. این مجوز را معاونت فرهنگی دانشگاه که به تازگی نیز منصوب شده و ملبس به لباس روحانیت هم هستند، صادر کرده است.

زمانی عنوان می‌کند: معاونت فرهنگی دانشگاه در جایگاه تصمیم گیری برای برگزاری اردوی علمی نیست، متاسفانه تاریخ برگزاری این اردوی به اصطلاح علمی در بازه‌ زمانی اربعین سالار شهیدان تا ایام عزاداری آخر صفر بوده است که حتی نماینده‌ای از دانشگاه هم در این اردو حضور نداشته است.

مسئول ستاد امر به معروف ونهی از منکر قرارگاه جنبشی شهید زین الدین استان خراسان رضوی از ارسال نامه‌ای به ولایتی خبر می‌دهد و می‌گوید: به همین مظور نامه‌ای اعتراضی خطاب به آقای ولایتی آماده شده که در آن عزل معاونت فرهنگی و سایر مدیران خاطی مرتبط و همچنین لغو مجوز تدریس استاد خاطی خانم میم-الف درخواست و برای ایشان ارسال می‌شود.

وی در پایان اظهار می‌کند: قطعا جنبش دانشجویی تا حصول نتیجه از مراجع ذی صلاح پیگیر این قبیل مسائل خواهد بود.

ماجرای نفی چادر در یکی از کلاس های دانشگاه آزاد مشهد!

دانشکده‌ معماری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد همواره یکی از دانشکده‌های پرحاشیه بوده است، ۲۴ مهرماه هم در دیدار دانشجویان با امام جمعه مشهد یکی از دانشجویان دختر این دانشکده با آیت الله علم الهدی درد دل کرد و گفت که یکی از اساتید دانشگاه از وی خواسته است که در کلاس‌ها چادرش را از سرش در بیاورد و بدون چادر در کلاس حاضر شود.!

علم الهدی هم در آن جلسه در جواب این دانشجو گفت: اساتید باید حرمت دانشگاه را نگاه دارند؛ البته چادر واجب نیست؛ اما نفی چادر یک حرکت فرهنگی ضد حجاب است.

قطعا هیچ کسی مخالف وجود نشاط و شادابی در محیط دانشگاهی و سرزندگی دانشجویان نیست؛ اما نباید این موضوع به بهانه ای برای شیوع و ترویج رفتارهای منحط غربی، بی غفتی، بی حیایی، بی غیرتی و توهین به شخصیت دانشجوی فرهیخته و مسلمان بشود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

ماجرای مختلط دانشگاهی اسلامی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار