بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

درن فلچر: داوید سیلوا مهمترین بازیکن منچسترسیتی است؛ آندر هررا می تواند نقشی کلیدی در دربی داشته باشد

طرفداری- درن فلچر به تحلیل سبک بازی دو تیم منچسترسیتی و منچستریونایتد پرداخته است.

به نقل از وبسایت BBC، درن فلچر در زمینه رویکرد منچستریونایتد در مقابل سیتیزن ها به BBC گفت:

انتظار ندارم ژوزه مورینیو در نیمه حریف بازیکنان سیتی را پرس کند. در آخرین بازی سیتی در لیگ برتر جزیره، ساوتهمپتون سعی داشت که سیتیزن ها را تحت پرس قرار دهد و با نتیجه 6 بر 1 شکست خورد. مورینیو به بازیکنانش دستور خواهد داد که مستحکم باشند و سعی کنند که ایستا بازی نکنند. شاید آن ها از "پرس دایره ای" و یا " پرس نیمه زمین" استفاده کنند و این بدان معنی است که بازیکنان یونایتد در میانه زمین پرس خواهند کرد. بنابراین، تعدادی از بازیکنان شما در فاصله کمتر از 10 متری دایره مرکز زمین قرار دارند و فضا کافی برای بازیسازی بازیکنان سیتی در مرکز زمین وجود نخواهد داشت.

 انگلستان- لیگ برتر جزیره- منچستریونایتد- پل پوگبا- Paul Pogba- Manchester Cityپل پوگبا موفق شد در دربی فصل گذشته دو گل به ثمر برساند.

فلچر در ادامه اظهار داشت:

اگر مدافعان منچستریونایتد نزدیک تر به خط هافبک قرار بگیرند، سیتی می تواند با ارسال پاس های بلند پشت مدافعین موقعیت بسازد و به همین دلیل جایگیری داوید دخیا و فاصله او از دروازه نیز مهم خواهد بود. مدافعین شیاطین سرخ باید به قابلیت خروج از دروازه دخیا اطمینان کنند. اگر تاکتیک جلوتر بازی کردن مدافعین جواب بدهد، منچستریونایتد می تواند علاوه بر بستن فضا برای بازیکنان سیتی هنگام در اختیار داشتن مالکیت توپ، در ضد حملات نیز خطرناک ظاهر شود. این تاکتیک دقیقا مثل بازی فصل گذشته که با برتری 3 بر 2 منچستریونایتد به پایان رسید، عمل خواهد کرد.

 انگلستان- لیگ برتر جزیره- منچسترسیتی- ادرسون- Manchester City -Edersonادرسون در حال تمرین کردن ارسال توپ برای مهاجمین در سریعترین زمان ممکن

فلچر در رابطه با به گردش در آوردن توپ توسط بازیکنان و به خصوص دروازه بان سیتیزن ها توضیح داد:

فرقی نمی کند که استراتژی شما در مقابل منچسترسیتی چیست، شما باید مراقب باشید زیرا سیتی بسیار تیم باهوشی است. مردم فکر می کنند که آن ها توتال فوتبال بازی می کنند ولی حقیقت آن است که هدف آنان رساندن توپ به مهاجمان در کمترین زمان ممکن است و اگر فضا خالی در زمین حریف وجود داشته باشد، بازیکنان سیتی بهترین استفاده را از آن خواهند کرد. اگر شما از جلو پرس کنید در این صورت ادرسون با یک ارسال دقیق و سریع مهاجمان را صاحب توپ خواهد کرد. هدف سیتی این است که سه بازیکن حجومی آن ها با مدافعین حریف تک به تک شوند و با توجه به سرعت و تکنیک مهاجمین سیتی، پیروزی در نبرد های یک به یک کار سختی نخواهد بود. 

 انگلستان- لیگ برتر جزیره- منچسترسیتی- داوید سیلوا- Manchester City -David Silva

داوید سیلوا با خلق 30 موقعیت در این فصل، بالاترین آمار در بین بازیکنان لیگ برتر جزیره را داراست

درن فلچر عقیده دارد که داوید سیلوا همانند پل اسکولز برای منچسترسیتی است. فلچر در ادامه گفت:

سیتی بازیکنان با کیفیت بسیاری دارد ولی داوید سیلوا تاثیرگذاری بسزایی در موفقیت های این تیم داشته است. وقتی در مقابل سیتی بازی می کنید کاملا مشخص است که تمام بازیکنان سیتی برای سیلوا احترام قائل هستند. من حس بازیکنان سیتی نسبت به سیلوا را درک می کنم. زمان من در منچستریونایتد، حتی اگر شما در موقعیت خوبی قرار داشتید، احساس می کردید که بهتر است توپ را به اسکولزی پاس دهید. شاید شما فکر کنید که این یک صحبت احمقانه از طرف یک فوتبالیست است ولی وقتی این اتفاق در زمین بازی رخ می دهد یعنی اینکه شما بیشترین احترام را بین بازیکنان دارید. در یونایتد همه این کار را می کردند. اگر رونی و یا رونالدو صاحب توپ بودند و اسکولز را می دیدند، توپ را به او پاس می دادند. بنظرم همچنین اتفاقی بین بازیکنان سیتی و داوید سیلوا رخ می دهد. اگرچه فرم رحیم استرلینگ خیره کننده بوده و سرخیو آگوئرو یک مهاجم تمام عیار است ولی برای من داوید سیلوا قلب تپنده منچسترسیتی به شمار می رود.

 انگلستان- لیگ برتر جزیره- منچستریونایتد- آندر هررا- Ander Herrera- Manchester Unitedآندر هررا همواره در خدمت تیم بازی می کند.

فلچر در مورد نقش احتمالی آندر هررا برای مهار داوید سیلوا اینچنین توضیح داد:

با یارگیری نفر به نفر برای از کار انداختن نقش یک بازیکن در مسابقه موافق هستم و در دوران بازیکنی ام بسیار این نقش را بر عهده داشته ام. اگرچه من این وظیفه را در مقابل هافبک های کلاسیک مثل جرارد، لمپارد و فابرگاس انجام دادم. مشکل اینجاست که اگر شما سیلوا را پرس کنید، او می داند که هدف شما چیست و مجبورتان می کند که در همه جا زمین او را پرس کنید و از پست اصلی خود دور شوید. او شما را به جناح چپ می برد و به این ترتیب بازیکنی مثل سانه به مرکز زمین می رود و پست شما و دفاع مسئول کنترل سانه عوض می شود. یونایتد باید داوید سیلوا را مهار کند و به نظر من آندر هررا بهترین بازیکن برای انجام این مسئولیت است.

 زمان بازی کردن در منچستر، با او در رختکن تیم صحبت می کردم. او بازیکنی است تمام دستورات مربی را بطور کامل انجام می دهد و مرتبا در هنگام بازی به دیگر هم تیمی های خود وظایفشان را یادآوری می کند. این یک قابلیت خاص است زیرا اکثر بازیکنان درگیر شرایط بازی می شوند ولی هررا مرتبا حواسش هست که هر بازیکن از برنامه های مربی پیروی کند. آندر بازیکن مهمی است و می تواند در هنگام بازپس گیری مالکیت توپ، سرعت تیم را تنظیم می کند. از سبک بازی او خوشم می آید و بدون شک تنها بازیکنی که می تواند برای سیلوا مشکل ایجاد کند، هررا است.

داوید سیلوا مهمترین بازیکن منچسترسیتی تواند کلیدی داشته

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار