بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

حمایت محمد بن سلمان از شبکه ایران اینترنشنال دلیل قتل جمال خاشقچی

حمایت محمد بن سلمان از شبکه ایران اینترنشنال دلیل قتل جمال خاشقچی افشاگری خبرنگار گاردین که از حمایت محمد بن سلمان از شبکه اینترنشنال به عنوان دلیل قتل جمال خاشقچی نام برد .

در روزها و هفته های اخیر بزرگترین حادثه پرسر و صدا در دنیا قتل جمال خاشقچی به دست نیروهای عربستان سعودی بوده است .

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان متهم ردیف اول در قتل جمال خاشقچی بوده است که عربستانی ها با کمک هم پیمانان خود مثل آمریکا سعی بر فراری دادن محمد بن سلمان از این اتهام داشته اند .

افشاگری دلیل قتل جمال خاشقچی توسط سعید کمالی دهقان خبرنگار ایرانی گاردین در این روزها پرده از برخی از ابهامات در مرگ خبرنگار عربستانی برخواهد داشت .

حمایت محمد بن سلمان از شبکه ایران اینترنشنال دلیل قتل جمال خاشقچی

حمایت محمد بن سلمان از شبکه ایران اینترنشنال که همانند شبکه های بی بی سی و صدای آمریکا و من و تو و … که تلاش در ضربه زنی به ایران را دارند دلیلی بوده که خبرنگار گاردین برای مرگ جمال خاشقچی اعلام کرده است .

روزنامه نگار «گاردین» گفته خاشقچی به دلیل افشای پشت پرده حمایت «بن‌سلمان» از شبکه «ایران اینترنشنال» کشته شده است. «سعید کمالی دهقان» روزنامه‌نگار «گاردین» امروز (جمعه) مدعی شده که «جمال خاشقچی» روزنامه نگار سعودی مقیم آمریکا به دلیل افشای پشت پرده حمایت «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی از یک شبکه ماهواره‌ای معاند و فارسی زبان مستقر در انگلیس کشته شده است.

بنا بر این گزارش، این روزنامه‌نگار گاردین در پیامی که در صفحه توئیترش امروز (جمعه) منتشر کرد، نوشت: « من می‌توانم تأیید کنم که جمال خاشقچی به این دلیل کشته شد که صبح روز ۲۶ سپتامبر از استانبول تلفنی با من صحبت کرد و این مسئله را افشا کرد که بودجه شبکه «ایران اینترنشنال» از جانب محمد بن سلمان و سعود القحطانی تأمین شده است».

این روزنامه‌نگار مستقر در لندن در ادامه، مخاطبان خود را به گزارشی ارجاع داده که برای روزنامه گاردین در این رابطه نوشته و این روزنامه آن را در روز چهارشنبه ۳۱ اکتبر (۹ آبانماه) منتشر کرده بود. روزنامه گاردین در این گزارش اختصاصی نوشته بود، بودجه شبکه فارسی‌زبان مستقر در انگلیس به نام «ایران اینترنشنال»، از یک شرکت خارجی تامین می‌شود که مدیر آن تاجری از عربستان سعودی و مرتبط با محمد بن سلمان است

. منبعی به روزنامه انگلیسی گاردین گفته، بن سلمان -که به عقیده عده زیادی مسئول قتل «جمال خاشقچی» خبرنگار منتقد سعودی است – قدرت اصلی پشت شبکه ایران اینترنشنال است. همچنین این شبکه ادعاها مبنی بر تامین هزینه‌های مالی خود توسط دادگاه سلطنتی سعودی را رد نکرده است

. این منبع به گاردین گفته است «سعود القحطانی» مشاور ولی‌عهد عربستان سعودی که یکی از دو مقام ارشد عزل شده بعد از قتل خاشقچی است، در تامین هزینه‌های مالی تلویزیون ایران اینترنشنال مشارکت داشته است.

ایران اینترنشنال شبکه فارسی زبان مستقر در لندن اوایل تابستان گذشته و همزمان با برگزاری همایش گروهک تروریستی منافقین در پاریس، به صورت زنده به پخش این مراسم اقدام کرده بود.

حمایت سلمان ایران اینترنشنال خاشقچی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار