بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

کدام بانک‌ها از فهرست تحریم خارج شدند؟

بانک‌هایی که از فهرست تحریم خارج شدند

وزارت خزانه‌داری آمریکا، چهار بانک ایرانی را از فهرست تحریم‌های خود خارج کرد و بدین ترتیب این بانک‌ها می‌توانند به سیستم جهانی سوئیفت متصل شوند.

بنا بر اعلام روز پنجشنبه ۸ نوامبر خزانه‌داری آمریکا چهار بانک خاورمیانه، بانک حکمت ایرانیان، بانک مهر ایران و موسسه مالی توسعه را از فهرست تحریم‌های ایالات متحده خارج شدند.


پیشتر و هم‌زمان با آغاز اجرای بسته دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعلام شده بود که ۵۰ بانک و زیرمجموعه‌های آن‌ها مورد تحریم قرار گرفتند و جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی معروف به (سوئیفت) اعلام کرد که اجرای تحریم‌های آمریکا علیه بانک‌های ایرانی را از راه منع این بانک‌ها از رسیدن به سامانه حواله‌های بین‌المللی بین بانکی آغاز کرده است.

هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می‌شود و نه فقط تحریم‌های قبلی را باز می‌گرداند بلکه تحریم‌های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.


موج دوم تحریم‌های آمریکا که علاوه بر انواع گوناگون محدودیت‌ها صادرات نفت را نیز شامل می‌شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داده است، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت‌ها علیه ایران را دور بزنند، بلافاصله تحریم خواهند شد.

واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشور‌هایی که با ایران همکاری می‌کنند صورت دهد و کشور‌هایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند.

گفتنی است ششم اوت ۲۰۱۸ اولین موج تحریم‌های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته‌ای برجام در سال ۲۰۱۵ متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم‌های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت با ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم‌های هواپیمایی و خودرویی هستند.

منبع: العربیه

ترجمه: اسپوتنیک

Let's block ads! (Why?)

فهرست تحریم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار