بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

"گردنه تته" صعب‌العبورتری&am

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سروآباد، گردنه تته در مسیر ارتباطی بین استان‌های کردستان و کرمانشاه قرار دارد که به‌علت بارش سنگین برف و کولاک شدید تقریباً 6 ماه از سال بسته است و بازگشایی این مسیر در اوایل بهار هرساله مسافران و گردشگران بسیاری را به این گردنه می‌کشاند.

گردنه تته که بدون تردید، صعب‌العبورترین مسیر ارتباطی در استان‌های کردستان و کرمانشاه است در مرز دو شهرستان مریوان از استان کردستان و پاوه از استان کرمانشاه واقع شده است و وسایل نقلیه‌ای که در فصول بهار و زمستان از این مسیر عبور می‌کنند مجبورند بیشتر مسیر سه‌راه ژالانه تا تته را از یک تونل برفی عبور کنند.

این گذرگاه بر مناطقی از اقلیم کردستان عراق مشرف است و با چشم غیرمسلح شماری از شهرها و روستاهای کردستان عراق و سد دربندیخان قابل مشاهده است.

دمای هوا در گرم‌ترین فصول سال در این نقطه به‌ندرت از 20 درجه سانتی‌گراد تجاوز می‌کند و حتی تا پایان تابستان برف در این ارتفاعات آب نمی‌شود و همین امر سبب شده گردشگران بسیاری در فصول مختلف سال به این نقطه سفر کنند؛ گردنه تته با بارش برف سنگین در فصل پاییز و زمستان بسته می‌شود و اکثر مواقع تردد به‌سختی انجام می‌شود.

آن‌چه در ادامه مشاهده می‌کنید، تصاویری از بارش برف در "گردنه تته" محور ارتباطی شهرستان سروآباد است.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار