بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

یورونیوز: آیا مجلس دموکرات‌ها می‌تواند سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر دهد؟

یورونیوز: آیا مجلس دموکرات‌ها می‌تواند سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر دهد؟

به نقل از یورونیوز، با مشخص شدن نتایج انتخابات میان‌ دوره‌ای آمریکا و راه یافتن اکثریت دموکرات‌ها به مجلس نمایندگان، گمانه‌زنی‌ها پیرامون میزان تاثیر این نهاد بر سیاست خارجی آمریکا شدت یافته است.

احتمالا دموکرات‌ها از اکثریت‌ خود در مجلس نمایندگان استفاده خواهند کرد تا سیاست خارجی دونالد ترامپ Trump را دستخوش تحولاتی کنند. با این حال الیوت آنجل که در دور جدید به ریاست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان خواهد رسید گفته است درباره ایران دموکرات‌ها نمی‌توانند تغییر خاصی در وضعیت فعلی صورت بدهند.

هر چند دموکرات‌ها حائز اکثریت مجلس نمایندگان شده‌اند، با این حال قدرت آن‌ها محدود است چرا که برای تصویب نهایی طرح‌های خود نیاز به تایید نهایی سنا دارند که تحت تسلط جمهوری‌خواهان است.

از طرف دیگر هرچند دموکرات‌ها از خروج آمریکا از برجام ناراضی هستند با این‌ حال تا زمانی که جمهوری‌خواهان کاخ سفید را در دست دارند، آنان تغییر چندانی نمی‌توانند در سیاست خارجی ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: سنا دوباره به دست جمهوری‌خواهان افتاد/ پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان پس از ۸ سال

موضوع دیگری که به دنبال پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان بار دیگر مطرح می‌شود موضوع استیضاح ترامپ است. سال گذشته 58 نمایندگان دموکرات از موضوع بحث درباره استیضاح رئیس جمهور حمایت کردند اما هنوز مشخص نیست در حال حاضر چند نفر از این تصمیم حمایت کنند. احتمالا با ادامه تحقیقات مربوط به پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا و نیز تحقیقات مربوط به مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ و یا هر تحقیقات جدیدی و مطرح شدن اطلاعات تازه، موضوع استیضاح ترامپ به سرعت تحت تاثیر قرار گیرد.

موضوع استیضاح رئیس جمهور آمریکا تنها نیازمند رای اکثریت مجلس نمایندگان این کشور است. آنها می‌تواند او را برای هر موردی که بخواهند مورد استیضاح قرار دهند؛ هر چند در قانون Law اساسی این کشور به موضوع جرایم و جنایات جدی برای استیضاح اشاره شده، تعیین این جرایم به نظر کنگره بستگی خواهد داشت.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید
 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

یورونیوز دموکرات تواند سیاست آمریکا ایران تغییر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار