بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

کشف معبد دو هزار ساله پُمپِعی از زیر خاکستر+ تصاویر

شهر پمپعی ایتالیا؛ به علت حفظ و نگهداری از خرابه‌­هایی در زیر چندین متر خاکستر در نزد جهانیان مشهور است؛ اما به احتمال زیاد به زودی دلیل دیگری برای دیدن این شهر باستانی رومی به گوشتان خواهد خورد. کاوشگران منطقه یک معبد 2000 ساله را کشف کرده‌اند بر روی دیوارهای این معبد تصاویر گیاهان، مارها و یک طاووس به چشم می‌خورد.

به گزارش جی پلاس، این نیایشگاه، بر روی دیوار یک خانه قرار گرفته بود و با اینکه هنوز به طور کامل خاک برداری نشده اما باستان­شناسان معتقدند که در اینجا، یک باغچه و یک حوض کوچک هم وجود داشته است که به مرور از بین رفته‌اند. پیدا کردن چنین معبدی در داخل یک خانه، جای تعجب ندارد ولی طبق گفته‌ی پروفسور اینگرید رولاند، استاد دانشگاه نوتردام به روزنامه نیویورک تایمز، "تنها ثرتمندترین اهالی می‌­توانستند یک لارویم (معبد) را داخل تالار خود به همراه استخر و نقش و نگارهای فاخر بسازند."

باور کلی بر این است که رنگ­‌ها به علت وجود خاکستر و سنگ­‌های آتشفشانی بسیار سالم و بدون آسیب مانده­‌اند، که این موضوع را مدیون فوران کوه وِسوویوز در سال 79 پس از میلاد مسیح هستیم. خاکستر، از معبد در برابر نور و آب محافظت کرده و باعث شده تا در تاریکی کامل برای دو هزار سال باقی بماند.

اینجا برای اولین بار در سال 1748 خاک برداری شد، که خاک­برداری­‌های اولیه به خرابه‌­ها آسیب زد. باستان­شناسان معمولا موفق به حفاظت از یافته­‌هایشان نمی­‌شدند، و در خیلی موارد، بیان ماهیت اولیه نقاشی­‌ها بسیار سخت بود. به همین دلیل است که نقاشی­‌های روی دیوارها خاص هستند زیرا توانسته‌اند رنگ‌های اصلی خود را حفظ کنند. جالب است بدانید که یک سوم پمپعی همچنان زیر خاک و خاکستر است.

1

خاکستر تصاویر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار