تبلیغات

حضور فعال ایران در فرصت های تجارت جهانی گاز

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران،‌ با اشاره به مدیریت تأمین گاز کشور گفت: مدیریت تجدید ساختار صنعت گاز و حضور فعال در فرصت‌های تجارت جهانی گاز را از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت ملی گاز ایران در آینده است.

به گزارش گروه اقتصادی آنا از شرکت ملی گاز ایران،‌ مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی گاز ایران متعلق به سال 1394 به طور فوق‌العاده در تاریخ سه شنبه 96.7.11 با حضور اعضای مجمع برگزار شد.

در این جلسه که با حضور اعضای مجمع شامل نمایندگان وزارت‌خانه‌های اقتصاد و دارایی، کار و امور اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو، سازمان حسابرسی و با ریاست محمدمهدی رحمتی، معاون وزیر در امور برنامه‌ریزی وزارت نفت (به جای زنگنه وزیر نفت به عنوان رئیس مجمع) و اعضای هیأت‌مدیره شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گزارش کاملی از برنامه‌ها و اهداف فعلی و نیز آتی شرکت را ارایه کرد.

عراقی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان صادرات گاز قبل از انقلاب و سوخت جایگزین در ابتدای انقلاب، اشاره کرد و اظهار داشت: همه این موارد و نیز تأمین گاز کشور از سال 1369 تا 1393 و مدیریت گازی کشور از سال 93 تاکنون، چارچوب‌های اصلی سیاست شرکت ملی گاز ایران را تشکیل می‌دهند.

معاون وزیر نفت در امور گاز در ادامه، صادرات گاز ایران را با خط لوله به کشورهای همسایه، ثبات تولید و حضور در بازارهای بزرگ جهانی، کسب تکنولوژی LNG و تنوع بخشی به صادرات و رسیدن به بازار ایده‌آل صادرات گاز که همان LNGو خطوط انتقال است را از عمده‌ترین مواردی برشمرد که از سوی شرکت ملی گاز ایران در حال پی‌گیری و برنامه‌ریزی است.

وی در پایان با اشاره به این نکته که تاب‌آوری خطوط انتقال گاز هم‌اکنون در بهترین حالت خود قرار دارند، گفت: این مسئله باعث می شود تا مشکلی در توزیع گاز در کشور بوجود نیاید و جمعیت 70 میلیونی بهره‌مند از گاز طبیعی در کشور، دچار مشکل نشوند.

گفتنی است که در ادامه این جلسه و پس از ارایه گزارش مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، گزارش حسابرس قانونی قرائت و توضیحات لازم ارایه و در نهایت، صورت‌های مالی سال 1394 این شرکت تصویب شد.

ایران تجارت جهانی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات