بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

تازه‌های«دانشنامه فلسفه استنفورد» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب‌های جدید دانشنامه فلسفه استنفورد که با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه در نشر ققنوس منتشر شده با این عنوان‌ها همراه است: «ایمانوئل کانت» نوشته رولف با ترجمه داود میرزایی در ۱۳۱ صفحه و قیمت ۹هزار تومان، «اورلیوس و اپیکتتوس» نوشته راچانا کامتکار و مارگارت گریور با ترجمه عفت جهانی در ۱۰۵ صفحه و قیمت ۷ هزارتومان، «عاملیت مشترک» از ایبراهام سشوارت با ترجمه مریم خدادادی در ۶۹ صفحه و بهای ۵ هزارتومان، «رویکردهای تجربی به روان‌شناسی اخلاق» نوشته جان دوریس و استیون استیج با ترجمه ابوالفضل توکلی شاندیز در ۱۴۱ صفحه و قیمت ۹۰۰۰ تومان، «صدق» از مایکل گلنزبرگ با ترجمه مهدی محمدی در ۹۶ صفحه و بهای ۷ هزارتومان، «ضدواقع‌گرایی اخلاقی» از ریچارد جویس با ترجمه مهدی اخوان  در ۱۳۲ صفحه و بهای ۹ هزارتومان، «دیلتای و یورک» نوشته رودلف مکریل و اینگو فارین با ترجمه سیدمسعود حسینی در ۱۴۴ صفحه و بهای ۹ هزارتومان و «مفهوم شر» از تاد کالدر با ترجمه ایمان شفیع‌بیک در ۸۳ صفحه و قیمت ۶هزارتومان.

در معرف این کتاب‌ها عنوان شده است: بسیاری از کسانی که در ایران به نحوی از انحا کار فلسفی می‌کنند و با فضای مجازی اینترنت نیز بیگانه نیستند، نام دانشنامه‌ فلسفه‌ استنفورد را شنیده‌اند و چه بسا از این مجموعه‌ کم‌نظیر بهره نیز برده باشند. کتابی که در دست دارید حاصل طرحی برای ترجمه و انتشار گزیده‌ای از مدخل‌های این دانشنامه است با هدف گستردن دامنه‌ تأثیر آن و فراهم کردن امکان دسترسی هرچه بیشتر خوانندگان فارسی‌زبان به مقالات راهگشایی که در این مجموعه آمده است.

 با توجه به ویژگی‌های دانشنامه‌ فلسفه‌ استنفورد، شاید بیراه نباشد که بگوییم برای کسی که می‌خواهد اولین‌بار با مسئله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود یا شناخت بهتری از آن حاصل کند، یکی از گزینه‌های مناسب این است که کار را با خواندن مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه آغاز کند.

«مسعود علیا» دبیر مجموعه «دانشنامه فلسفه استنفورد» است و این مجموعه با کسب اجازه از گردانندگان «دانشنامه فلسفه استنفورد منتشر می‌شود.

دانشنامه فلسفه استنفورد منتشر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار