بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

اولین آموزش بشر کجا شکل گرفت؟/ 3رکن اصلی در خلقت انسان

سید رضا اکرمی در گفت وگو با جام جم آنلاین با بیان اینکه درباره مقام معلم حداقل می توان در 3حوزه اصلی صحبت کرد، گفت: اول ایکنه دعوت انبیا از جانب خدا تعلیم و تربیت و تهذیب نفس بوده و همه اولیای الله تلاش کردند انسان را به درجه بالایی از آگاهی و دانش برساند. بعلاوه اول بار خدای متعال در تعلیم بشر پیش قدم بود در جایی که در قرآن به آدم فرمود؛ «وَعَلَّمَ آدَمَ الْأَسْمَاءَ کُلَّهَا و خدا همه اسماء را به آدم یاد داد»(آیه 31 سوره بقره) و یا حضرت جبرییل را برای تعلیم پیامبر اکرم فرستاد.

وی در تبیین جایگاه معلم و آموزش انسان افزود: فلسفه خلقت انسان در جهان دانی، جهان داری و جهان آرایی خلاصه می شود، به این معنی که خدای متعال از ما می خواهد جهان را بدرستی تحویل بگیریم و بطور شایسته ای از آن امانت داری کنیم و آن را به عمران و آبادانی آراسته گردانیم. بنابراین این امور به جز با تعلیم و تربیت و تزکیه روح و روان میسر نمی شود.

روحانی حوزه فرهنگ از استاد مطهری بعنوان فردی کوشا در تعلیم و تربیت بشر امروزی با آموزه های اصیل اسلامی یاد کرد و تصریح نمود: او هم در حوزه و هم در دانشگاه تهران می کوشید با تربیت اسلامی و تهذیب دانشجویان را به سطح بالایی از آگاهی و علم برساند و روشش تنها در کلام محاوره ای خلاصه نمی شد و در مقام عمل و قلمش همواره می کوشید آن را در جامعه نهادینه کند و چنین عظمی در کردار او نیز نمایان بود.

اکرمی استاد شهید مطهری را بی بدیل در حوزه فرهنگ و آموزش دانست و خاطر نشان کرد: این روحانی برجسته همیشه قلم خود را در خدمت ترقی بشریت قرار داد و سعی کرد با بیان و عملکردش انسانی مهذب و منظم را تحویل جامعه دهد به گونه ای که تا پای جان روی هدف والای خود ایستاد.

اولین آموزش انسان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار