بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

محمد بحرانی: می‌خواهم با جناب خان به جام جهانی بروم

هفته‌نامه همشهری شش‌و‌هفت: او نزدیکترین فرد به جناب خان است. بقیه هر چقدر که می خواهند بر سر مالکیت او حرف بزنند اما همه ما خوب می دانیم جناب خان بخشی از خود بحرانی است. هم صدای گرمی دارد و هم ته لهجه ای که در ادای بعضی کلمات از او شنیده می شود و حتی گاهی صدای خنده هایش که آدم را یاد خود جناب خان می اندازد، هم صحبتی با او را دلنشین تر می کند. گفتگوی ما با او از جای عجیبی شروع شد. جایی که هم خودش و هم جناب خان عاشقش هستند؛ فوتبال و جام جهانی.

می خواهم با جناب خان به جام جهانی بروم

برای شروع جام جهانی چقدر آمادگی داری؟ وقتت را خالی کرده ای؟

- جام جهانی را که اصولا نمی توان از دست داد. سه تا بازی در هر روز انجام می شود که باید ببینیم. ما در این مدت مشغول ضبط خندوانه هستیم اما سعی می کنم بازی هایی که در خانه نیستم را روی گوشی ببینم.

خندوانه چقدر وقتت را می گیرد؟ هر روز درگیر ضبط هستی؟

- نه! مطابق فصل های قبل هر شب جناب خان حضور ندارد. بعضی شب ها هست و بعضی شب ها نیست. ضمن این که ضبط برنامه هم هر روز نیست. بعضی بازی ها به ویژه در بخش گروهی برای ما که مخاطب عادی فوتبال هستیم زیاد دیدذنی نیست و آدم ها هم وقت داشته باشد ممکن است تماشا نکنند. اما وقتی بازی ها وارد دور حذفی می شود همه را دنبال می کنم و باید ببینم.

تا جایی که می دانم طرفدار تیم ملی آلمان هستی. تیم دوم هم داری؟

- شک نکن طرفدار آلمان هستم و جدای از عرق ملی که باعث می شود طرفدار تیم ملی ایران باشم، به جز تیم آلمان طرفدار هیچ تیمی نیستم و اصلا تیم دومی برایم وجود ندارد. آلمان زمانی بدترین تیم جهان بود و منی که هوادار آن تیم بودم، با آن سوختم و الان دوست دارم پایش بایستم. هر جای جام که آلمان حذف شود، جام برای من تمام می شود و بقیه اش از نظر من تشریفاتی است!

نظرت راجع به تیم آرژانتین چیست؟

- هر چند مسی را خیلی دوست دارم و او واقعا «کینگ لئو» است اما تیم آرژانتین تیم قابل اتکایی نیست.

با توجه به فهرست بازیکنان تیم ملی، وضعیت را چطور می بینی؟

- من هم مثل همه از فهرستی که داده شد متعجبم. اما چه بگویم! الان وقت مناسبی برای انتقاد نیست. هیچ فرصتی نیست. قاعدتا یک مربی در این سطح، منطقی برای خودش دارد و این که بخواهیم بگوییم لج کرده و از این دست حرف ها، به نظرم نسبت های عادلانه ای نیست. من، هم با سید جلال و هم با وریا خیلی حال می کنم و بیرون ماندن آنها از فهرست برایم غیرقابل باور بود. اما الان من هم مثل شما فقط در حال تعجبم!

شانسی برای صعود تیم ملی کشورمان نمی بینی؟

- چرا! به نظرم جلوی پرتغال بهترین نتیجه را می گیریم اما جلوی اسپانیا هیچ شانسی نداریم و من به شکل عجیبی نگرانم که بد ببازیم. هر چند امیدوارم این اتفاق نیفتد. اما برای بازی جلوی تیم پرتغال اصلا نگران نیستم. به نظرم تیم ویژه ای نیستند. بازی مراکش خیلی تعیین کننده است و من شناختی از آنها ندارم. اگر بتوانیم صعود کنیم خیلی حال خوبی دارد.

برنامه ای نداشتی که امسال به جام جهانی بروی؟

- برنامه هایی داشتیم. هنوز هم قطعی نشده. ما می خواستیم با جناب خان برویم. با هم رفتیم فدراسیون و جناب خان شد مدیر ارتباطات مویرگی تیم ملی. اما آنجا و در آن شرایط، کار خیلی سخت است. این که بخواهم با عروسک بروم و گزارش بگیرم خیلی سخت است. قرار بود گزارش ها در برنامه خندوانه پخش شود، اما خب! هنوز تصمیم قطعی نیست. فدراسیون هم برخورد خیلی خوبی با ما داشت ولی این تصمیم به برنامه بر می گردد که تا حالا هم آنقدر درگیر شروع برنامه خودمان بودیم که هنوز نتوانسته ایم کاری انجام دهیم. امیدوارم بتوانیم در این فرصتی که باقی مانده، کار را پیش ببریم.

با نزدیک شدن به فضای تلویزیون چرا هیچ وقت فکر نکردی که گزارشگر یا مجری برنامه های فوتبالی باشی؟

- این کار سوادی می خواهد که به نظر خودم، من ندارم. مقداری هم ایده آلیست هستم و فکر می کنم اگر می روم سراغ کاری، باید بلد باشم و بنیه اش را داشته باشم. حالا هم آدم های خیلی خوب و درستی هستند که این کار را انجام می دهند؛ مثلا «محمد حسین میثاقی» را در این زمینه ستایش می کنم. کارش را بلد است. عشقش فوتبال است، اما ترجیح می دهم مخاطب خوب فوتبال باشم.

می خواهم با جناب خان به جام جهانی بروم

از اوضاع صنعت نفت خبر داری؟ چطور است؟

- نه! باید با جناب خان درباره این موضوع صحبت کنم و از او خبر بگیرم، به هر حال آنجا لیدری می کند. اما راستش شیراز این چند سال حال ما را گرفته است؛ تیم نداریم. امیدوارم که اوضاع خوب شود و شیراز هم تیم داشته باشد، چون شیراز بازیکن خوب زیاد دارد.

چه بازتاب هایی از شروع فصل جدید خندوانه دیده ای؟

- تا الان بیشترین فیدبکی که گرفته ام مثبت بوده اما باور خودم این است که اگر جناب خان را به عنوان یک شخصیت زنده پذیرفته ام - که قطعا همین طور است -هم شب های خوب دارد و هم شب های بد؛ مثل یک آدم. قاعدتا یک شب بی نمک خواهد بود، یک شب کمدی اش نمی آید، یک شب هم شوخی هایش نمی گیرد. اما خب! شب هایی می گیرد. امیدوارم مخاطب ها هم با همین دید به او نگاه کنند. ولی یک نکته را بگویم؛ هر شبی که آنجا رفتم، همه زورم را زده ام و هیچ وقت با حسرت از این که کم گذاشته ام از استودیو بیرون نیامده ام. اگر شبی خوب شده همه زور من و همکارانم بوده و اگر هم بد شده، همه زورمان بوده.

این که می گویی رامبد پارتنر خوبی است، هماهنگی از قبل ایجاد می شود یا نه، بداهه است؟

- زمانی که جناب خان مستقل می آید ما یک خط داستانی داریم که معمولا از اتاق فکرمان بیرون آمده. گاهی که نیاز است رامبد یک ری اکشن سورپرایزی به موضوعی داشته باشد زیاد درباره جزئیات به او نمی گویم. فقط از محدوده داستان برایش می گویم. او آنقدر پارتنر باهوشی است که همه چیز خوب می شود. بخش هایی هم که با مهمان همراه هستیم نمی دانیم قرار است آنها چه بگویند و چطور شود. از قبل تحقیقاتی می کنیم درباره مهمان که اهل کجاست و چه کارهایی کرده تا در دستم متریال داشته باشم اما بقیه اش به ری اکشن مهمان بستگی دارد.

خود رامبد در این مدت برای بازگشت جناب خان چقدر تلاش کرد؟

- به جزئیاتش وارد نمی شوم؛ چون دوست ندارم حاشیه های تلخش دوباره مرور شود. همه تیم ما دوست داشتیم که این اتفاق بیفتد. تلاش زمان بری بود، اما بالاخره حل شد.

بحرانی خواهم جهانی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار