تبلیغات

پلیس اصراری بر اقدامات سلبی در مرحله اول در حوزه حجاب ندارد

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
سخنگوی ناجا با بیان اینکه پلیس اصراری بر اقدامات سلبی درحوزه حجاب ندارد گفت: حفظ ارزش‌های اسلامی وظیفه اصلی ناجاست و برخورد باهنجارشکنان آخرین خط درمان در دستور کار پلیس است.

به گزارش مهر، سردار سعید منتظرالمهدی گفت: حفظ و دفاع از ارزش‌های اسلامی وظیفه ذاتی پلیس است و پلیس اصراری برای اقدامات سلبی در مرحله اول در حوزه حجاب ندارد؛ لیکن کم کارکردی و ناکارآمدی برخی دستگاه‌های فرهنگی مسئول در این حوزه، کار پلیس را افزون می‌کند.

سخنگوی ناجا در ادامه افزود: پلیس براساس وظایف قانونی خود مبنی بر حفظ ارزش‌های اسلامی و رعایت هنجارهای جامعه و اعتقاد به فلسفه حجاب در پیشگیری از آسیب‌های متعدد اجتماعی در جامعه اخلاقی و دینی به وظایف خود در این حوزه با رویکرد ایجاب و اقناع و استفاده از روش‌های ترغیبی، تشویقی، آموزشی و البته اقدامات بازدارنده و سلبی به عنوان آخرین خط درمان عمل می‌کند.

سردار منتظرالمهدی تصریح کرد: بدیهی است ۲۶ دستگاه درحوزه ترویج و پاسداشت فرهنگ عفاف و حجاب مسئولیت دارند و پلیس آخرین ایستگاه در بین این ۲۶ دستگاه می‌باشد و طبیعی است نیروی انتظامی بر اساس وظیفه قانونی خود با هنجارشکنان برخورد می‌کند.

اصراری اقدامات مرحله ندارد

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات