بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

طرح انتظامی – ترافیکی بیست و نهمین مراسم بزرگداشت ارتحال امام اعلام شد

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، معاونت اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در تشریح این خبر، اعلام کرد: برابر هماهنگی های صورت گرفته در راستای تسهیل تردد شرکت کنندگان در بیست و نهمین  مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام(ره)، محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی از ساعت 8 روز دوشنبه (14 خردادماه) تا پایان مراسم توسط پلیس راهور تهران بزرگ اعمال می شود.

ممنوعیت‌های تردد

1-از ساعت 8 روز دوشنبه (14 خردادماه) تا خاتمه مراسم و تخلیه کامل پارکینگ‌ها و معابر و نیز برقرار شدن شرایط عادی، تردد کلیه وسایل باربری سنگین در مسیر جاده قدیم قم از پل حسن‌آباد تا پل آزادگان و بزرگراه شهید رجایی از پل آزادگان به جنوب تا جاده قدیم و بالعکس ممنوع بوده و رانندگان می‌توانند از طریق جاده حسن‌آباد به جاده ساوه و آزادگان غرب و شرق تردد کنند؛ همچنین تردد وسایل نقلیه سنگین به قم از طریق بزرگراه آزادگان به جاده ساوه و سلفچگان و در نهایت جاده قم امکان پذیر است.

2-  از ساعت 8 روز دوشنبه تا خاتمه مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم و عادی شدن وضعیت معابر، تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس به استثنای وسایل نقلیه حامل زائران از بزرگراه شهید هاشمی حد فاصل پل شهید صنیع‌خانی تا بهشت زهرا و از سه راهی باقرشهر تا بزرگراه خلیج فارس (تهران – قم) ممنوع خواهد بود.

3- از ساعت 13 روز دوشنبه (14 خردادماه) تا خاتمه مراسم، در مسیر جنوب به شمال آزادراه قم – تهران از پل حسن‌آباد، محدودیت اعمال و فقط کاروان های استان‌ قم می‌توانند به سمت شمال آزادراه ادامه مسیر دهند.

4-  تردد وسایل نقلیه سبک در محور آزادراه تهران – قم، شمال به جنوب حدفاصل پل شهید کاظمی تا عوارضی تهران – قم مجاز بوده و محدودیتی اعمال نخواهد شد اما در شرایط خاص و حسب تشخیص رئیس پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت های ترافیکی در محور فوق اعمال که ضمن ممنوعیت تردد در مسیر مذکور، وسایل نقلیه به مسیر جاده قدیم قم هدایت خواهند شد.

5- تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی‌(ره) می‌بایست در زمان اجرای محدودیت در روز دوشنبه تا خاتمه مراسم از مسیر آزادراه تهران – ساوه تردد کنند.

6- اعمال محدودیت در جاده قدیم قم در مسیر جنوب به شمال بعد از کهریزک نرسیده به تقاطع سایت و هدایت خودروها به سمت شرق (جاده سایت) و ادامه مسیر از باقرشهر و در نهایت جاده قدیم به سمت تهران و از دور برگردان سالمندان برای جلوگیری از تردد کامیون‌ها در صورت لزوم خواهد بود.

7- لازم به ذکر است، بریدگی خلیج فارس قبل از عوارضی مقابل درب پاویون مسدود و خودروهای مدعوینی که قصد ورود به حرم مطهر را دارند و از شمال به جنوب تردد می‌کنند می‌بایست در ابتدا در فاصله 300 بعد از عوارضی اقدام به گردش به شمال کنند و در صورت سنگینی بار ترافیکی شمال به جنوب آزادراه تهران – قم از فاصله حدود 800 متر بعد از عوارضی دور زده و به سمت حرم ادامه مسیر دهند.

ممنوعیت‌های توقف

از ساعت 8 صبح روز دوشنبه (14 خردادماه) تا پایان مراسم، تخلیه کامل محدوده اطراف حرم مطهر و ممنوعیت توقف در معابر مشروحه اعمال می شود:

1- بزرگراه خلیج فارس از پل حرم مطهر به سمت جنوب تا عوارضی در هر دو مسیر.

2-  توقف کلیه وسایل نقلیه در مدخل‌های ورودی، خروجی و خیابان‌های فرعی منتهی به پارکینگ‌ها و نیز خیابان‌های اصلی محوطه بهشت زهرا(س).

3- توقف اتوبوس‌های شرکت واحد در بزرگراه شهید هاشمی در مسیر شمال به جنوب تا میدان ساعت در هر دو مسیر.

4- توقف کلیه وسائط نقلیه در طول بلوار علامه عسگری در هر دو مسیر از سه راهی باقرشهر تا پل حرم (خلیج فارس)

محل‌های توقف انواع وسایل نقلیه در پارکینگ‌های اطراف حرم

1- پارکینگ شماره 2: این پارکینگ شامل مجموعه پارکینگ‌های اطراف میدان متروی بهشت زهرا(س) است؛ قطعه جنوبی آن برای استان سمنان و طول بلوار مشاهیر برای استان اصفهان در نظر گرفته شده است.

2- پارکینگ شماره 3: واقع در پارکینگ‌های مجاور قطعات شهدا، جنب پاسگاه راهور شهید حسنی برای پارک اتوبوس‌های استان مرکزی اختصاص یافته، همچنین معابر بین قطعات برای پارک خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است.

3- پارکینگ شماره 4: واقع در پارکینگ مترو شاهد برای پارک موتورسیکلت‌ها و مینی‌بوس‌های تحت نظارت شرکت واحد اتوبوس‌رانی اختصاص یافته است.

4- پارکینگ شماره 5: واقع در پارکینگ ضلع شمالی حرم امام خمینی(ره) و طول بلوار اخلاقی برای پارک اتوبوس‌های سپاه سیدالشهدا(ع) حوزه شرق تهران است.

5- پارکینگ شماره 6 : واقع در ضلع شمال حرم مطهر مقابل بخشداری آفتاب برای پارک اتوبوس‌های شرکت واحد اختصاص یافته است.

6- پارکینگ شماره 8: واقع در ضلع غربی بزرگراه خلیج فارس (روبه روی حرم مطهر) برای پارک اتوبوس‌های استان قم، قزوین، البرز و سپاه سیدالشهدای حوزه غرب تهران و استان مازندران اختصاص یافته همچنین قسمت جنوبی به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم که پارکینگ استان قم در بخش جنوبی و پارکینگ استان مازندران در بخش شمالی در نظر گرفته شده است.

8. پارکینگ شماره 10: پارکینگ جنب حرم و همچنین ضلع شمال شرقی حرم، برای پارک اتوبوس‌های سپاه محمد رسول الله اختصاص یافته؛ در صورت ورود بیش از ظرفیت مذکور سرریز بار به بخش شرقی پارکینگ شماره 6 منتقل خواهند شد.

مسیرهای ورودی به پارکینگ‌ها

1- اتوبوس‌های سپاه سیدالشهدای حوزه شرق تهران که قصد ورود به پارکینگ‌های شماره پنج را دارند از طریق محور آزادگان و پل شهید صنیع‌خانی وارد بزرگراه شهید هاشمی و بعد از پل امام علی(ع) از طریق خیابان انبار اخلاقی به بخشداری آفتاب هدایت و در پارکینگ فوق مستقر می شوند.

2- اتوبوس‌های شرکت واحد از طریق محور آزادگان، پل شهید صنیع‌خانی نرسیده به پل سرلشکر صالحی از طریق جاده مزرعه وارد پارکینگ شماره 6 می‌شوند.

3- اتوبوس‌هایی که قصد ورود به پارکینگ شماره 8 را دارند:

الف) اتوبوس‌های اسلامشهر و رباط کریم می‌بایست از طریق جاده میان آباد در ضلع غربی پارکینگ 8 هدایت شوند.

ب) استان قزوین، البرز و سپاه سیدالشهدای حوزه غرب تهران می‌توانند از طریق غرب به شرق آزادگان حرکت و قبل از پل اتوبان ساوه به لاین کندرو وارد و از طریق شهرک "مرتضی گرد" و پس از طی مسیر در ادامه با تابلوهای هدایت مسیر از سه راه حسین آباد به پارکینگ هشت وارد می‌شوند.

ج) اتوبوس‌های استان قم پس از عبور از پل حسن آباد در آزادراه تهران – قم از طریق زیرگذر کهریزک (به صورت خلاف جهت عبور) وارد جاده نمایشگاه شده و در نهایت وارد پارکینگ شماره 8 خواهند شد.

د) اتوبوس‌های استان مازندران که در مسیر شرق به غرب آزادگان طی طریق می کنند پس از ورود به لاین کندرو از طریق پل آیت الله سعیدی در مسیر غرب به شرق قرار گرفته و از طریق ورودی شهرک "مرتضی گرد" و عبور از جاده "مرتضی گرد" وارد پارکینگ شماره 8 خواهند شد.

4- الف: رانندگان وسائط نقلیه استان اصفهان که از مسیر جاده قم حرکت می‌کنند، می‌توانند از طریق درب گلدسته وارد بلوار شهدا، میدان شهدای گمنام، لاله 13 بلوار مشاهیر شده و وارد پارکینگ شماره 2 شوند.

ب: استان سمنان از جاده خراسان و پل سیمان وارد کمربندی ورامین شده و سپس به سمت کهریزک حرکت و در تقاطع سالمندان وارد مسیر جنوب به شمال جاده قدیم قم می‌شوند؛ زائران از طریق درب گلدسته وارد بلوار الزهرا(س) و میدان شهدای گمنام شده و پس از ورود به خیابان لاله 13 وارد پارکینگ ضلع جنوبی مترو خواهند شد.

5-  اتوبوس‌های سپاه محمد رسول الله(ص) از محدوده آزادگان وارد پل شهید صنیع‌خانی و راست گرد شهید هاشمی و علامه عسگری از دور برگردان دور زده و از طریق ورودی 13 آبان وارد پارکینگ شماره 10 می‌شوند؛ در صورت تکمیل ظرفیت پارکینگ سرریز آن به پارکینگ ضلع شمال متروی بهشت زهرا(س) انتقال خواهند یافت.

انتظامی ترافیکی نهمین مراسم بزرگداشت ارتحال اعلام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار