بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

اردبیل| محوطه باستانی شهر یئری ساماندهی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نادر فلاحی صبح امروز در نشست با کارکنان و فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بعد از ماه مبارک رمضان به استان اردبیل با هدف بررسی برنامه‌های ابلاغی سازمان و روند پیشبرد طرح و برنامه‌ها سفر می‌کند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد استقبال از حضور رئیس و معاونت‌های سازمان مرکزی افزود: انتظار می‌رود به منظور استفاده حداکثری از حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی تمامی معاونت‌های اداره کل برنامه منسجم داشته و مطالبات و پروژه‌های تعریف شده خود را در این سفر مطرح کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: به عنوان مثال ثبت جهانی کوه سبلان، ساماندهی محوطه باستانی شهر یئری، ساماندهی بقعه شیخ جبرئیل، مرمت و توسعه موزه‌ها و مرمت مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین از جمله پروژه‌های اولویت‌دار است.

فلاحی با تاکید بر ضرورت انسجام کاری معاونت‌های اداره کل گفت: انتظار می رود از عملکرد جزیره‌ای پرهیز شده و به منظور تحقق اهداف سازمان معاونت‌ها همکاری و تعامل داشته باشند و به دلیل اینکه اشتغال دغدغه جدی در استان است، معاونت میراث فرهنگی و سایر معاونت‌ها نسبت به اجرای پروژه‌های اشتغالزا اقدام کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل پیگیری معاونت‌ها برای جذب اعتبارات اداره کل را ضروری دانست و افزود: به عنوان مثال 400 میلیون تومان اعتبار برای احداث دو مهمان سرا در استان جذب شده است.

وی با قدردانی از عنایت استاندار اردبیل برای تخصیص اعتبارات مناسب به این اداره کل اظهار کرد: بی شک استفاده بهینه از اعتبارات عملیاتی شده و پروژه‌های ضروری با اولویت اجرا می‌شود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد مطلوب استان در حوزه ثبت آثار، تعیین حریم آثار تاریخی و ثبت آثار ناملموس گفت: عملکرد این معاونت بیش از حد انتظار تعریف شده برای استان در سال گذشته و امسال بوده است.

منصور عالیقدری با اشاره به عملیاتی شدن 17 مورد حکم مرمت آثار تاریخی افزود: در بخش موزه‌ها نیز کسب سه رتبه برتر کشوری به پاس عملکرد مطلوب تمامی کارکنان حاصل شده و در حوزه باستان‌شناسی نیز دو مورد کاوش انجام شده است.

انتهای پیام/ ع

اردبیل محوطه باستانی ساماندهی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار