بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

پیشرفت 85 درصدی طرح مسقف کردن خیمه‌گاه+ عکس

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، در جنوب غربی حرم امام حسین(ع) بنایی به نام خیمه‌گاه وجود دارد که شیعیان از دیرباز به زیارت آن می‌رفتند.

 

 

پس از سقوط حکومت صدام در عراق همزمان با بازسازی اماکن زیارتی در کربلا، بنای قدیمی که در طول قرن‌های سیزدهم و چهارم هجری ایجاد شده بود، بازسازی و توسعه یافت.

 

 

ساخت گنبد بزرگ و چند گنبد کوچک که هر کدام نشانه یک خیمه است و احداث صحن مسقف در این خیمه‌گاه از جمله این اقدامات است. آخرین طرح بازسازی خیمه‌گاه، ساخت چند ضریح کوچک در چند نقطه خیمه‌گاه بود. 

 

 

در سال‌های اخیر نیز با توجه به حضور خیل عظیم عاشقان و زائران اباعبدالله(ع)، اقداماتی به منظور توسعه خیمه‌گاه حسینی صورت گرفته است به طوری که بخش زیادی از فضای ساخته شده در حال مسقف شدن است.

به گفته مسؤولان آستان قدس حسینی مسقف شدن خیمه‌گاه حسینی از سال گذشته آغاز شده است و اکنون مراحل پایانی را طی می‌کند تا جایی که این طرح بیش از 85 درصد پیشرفت داشته است.

 

 

در بازسازی و مسقف کردن خیمه‌گاه حسینی قرار است 6 خیمه به عنوان سقف ساخته شود که بزرگ‌ترین خیمه نیز مربوط به خیمه امام حسین(ع) است که هدف اصلی از اجرای این طرح ایجاد فضای مسقف مناسب برای عبادت زائران در هر شرایط آب و هوایی است.

انتهای پیام/

پیشرفت درصدی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار