بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

هیچ تجاوزی به دانش‌آموزان نشده است

«درخواست بنده این است که همه خویشتن‌داری کنند و اجازه دهند دستگاه قضائی کار خود را انجام دهد. آنها اعلام کرده‌اند هفته آینده ابعاد پرونده را اعلام می‌کنند و حتما آموزش‌وپرورش هم تصمیمات لازم را دراین‌باره اتخاذ خواهد کرد».

به گزارش شرق، این درخواست مجید تهرانیان، مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش است که جمعه‌شب در برنامه‌ای تلویزیونی گفته است. صحبت‌های او پس از انتشار گزارش‌هاي متعدد در رسانه‌ها درباره آزارواذیت معاون آموزشی یک مدرسه غیرانتفاعی در منطقه 2 تهران از تلویزیون پخش شد. او با بیان اینکه طبق اطلاعاتی که از اداره آموزش‌وپرورش منطقه ۲ تهران به دستمان رسیده، ماجرا به این شدتی نیست که در فضای مجازی منتشر شده است، از والدین دانش‌آموزان خواسته صبر پیشه کنند.

به گفته او، «این مدرسه سابقه ۱۸ ساله دارد و در این سال‌ها مجموعه خوشنامی بوده است. دانش‌آموزان شایسته و خوبی در این مدرسه در حال تحصیل‌اند و همکاران صدیق و موفقی داریم. باید توجه داشت که اکنون در ایام امتحانات قرار داریم و ایام امتحان خودش اضطراب‌آور است. آن‌طور که اخبار به ما رسیده، فضا بسیار سنگین است، اما با این شدتی که در فضای مجازی و شبکه‌های خارجی به آن پرداخته شده، نبوده است و در هفته آینده ابعاد آن مشخص خواهد شد».

در شرایطی مجید تهرانیان درباره استرس واردشده به دانش‌آموزان این مدرسه ابراز نگرانی می‌کند که مادر یکی از دانش‌آموزان این مدرسه در گفت‌وگو با «شرق» تأکید دارد که فرزند 14 ساله‌اش دچار شب‌ادراری و از حدود دو ماه پیش پرخاشجو شده است. در روزهای گذشته و پس از انتشار فیلم‌های اعتراض خانواده‌های دانش‌آموزان یک مدرسه غیرانتفاعی در منطقه 2، فیلم دیگری منتشر شده که معلم متهم را با دانش‌آموزان در اتاقی شبیه به دفتر نشان می‌دهد و بچه‌ها درباره روابط خارج از عرف متهم با دانش‌آموزان سؤال می‌کنند. مسئله اینجاست که حتی اگر حرف‌های ردوبدل‌شده شوخی باشد، یک معلم چطور به خود اجازه می‌دهد با کودکان و نوجوانان آن‌قدر صریح و بی‌پرده درباره مسائل جنسی صحبت کند.

از طرفی مدیر آموزش‌وپرورش منطقه ۲ تهران با اعلام جزئیات جدید از پرونده آزار دانش‌آموزان در مدرسه غرب تهران تأکید کرد: تا این مرحله بر مبنای تحقیقاتی که روی آن تعداد از دانش‌آموزان معترض انجام داده‌ایم، هیچ‌گونه تعرض و تجاوزی صورت نگرفته است. همان‌طور که اولیا گفته‌اند؛ واقعا این‌طور نبوده، اما بهتر است مراجع قضائی به‌طور رسمی اعلام کنند تا فضا چندحرفی نشود. مدیر آموزش‌وپرورش منطقه ۲ تهران با اعلام جزئیات جدید از پرونده آزار دانش‌آموزان در مدرسه غرب تهران تأکید کرد که هیچ‌گونه تعرض و تجاوزی به دانش‌آموزان صورت نگرفته است.

ناصر کوهستانی، مدیر آموزش‌وپرورش منطقه ۲ تهران، با اشاره به آخرین جزئیات پرونده آزار دانش‌آموزان در مدرسه غرب تهران گفت: درحال‌حاضر پرونده به‌طور قانونی پیگیری می‌شود، ولی آنچه که مربوط به ما در آموزش‌وپرورش می‌شود این است که فضای آرامی را در مدرسه و زمان امتحانات با روان‌کاوی و مشاوره برای خانواده‌ها و دانش‌آموزانی که احساس می‌کنیم در این بخش آسیب دیده‌اند به‌طور گسترده‌ای ایجاد کنیم. از همان روز اول تیم نظارتی منطقه در مدرسه حضور داشته و امتحانات را یکی پس از دیگری برگزار می‌کند. ضمن اینکه یک سرپرست را جایگزین مدیر مدرسه کرده‌ایم. بعد از امتحانات بلافاصله نتایج امتحان دانش‌آموزان را ارائه می‌دهیم.

وی همچنین درباره تعطیلی دائمی این مدرسه بیان کرد: برای بسته‌شدن مدرسه باید منتظر حکمی بمانیم که شورای نظارت و نهادهای قانونی آموزش‌وپرورش باید صادر کنند. هر حکمی صادر شود ما آن را انجام می‌دهیم و اگر حکم بر بسته‌شدن مدرسه باشد، دانش‌آموزان را به فضاهای آموزشی دیگری منتقل می‌کنیم که تدارکش را دیده‌ایم. به گفته او، پرونده مدرسه مذکور در شعبه مجتمع ارشاد در حال پیگیری است و اقدامات قضائی در حال انجام است.
در قانون جزا، فصل ششم، بخش چهارم چنین نوشته شده است: «کسی که مقاربت جنسی با یک شخص نابالغ زیر 15 ساله بکند، یا با این طفل یک عمل جنسی دیگر انجام بدهد که با توجه به ماهیت تخطی و شرایط به طور عموم، با مقاربت جنسی قابل مقایسه باشد، ارتکاب‌کننده جرم به تجاوز جنسی نسبت به طفل محکوم می‌شود و جزای آن دست‌کم، دو سال، و در نهایت شش سال زندان می‌باشد».

مطابق قوانین فقهی نیز تجاوز جنسی معنای مشخصی دارد و حالا به گفته مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 2 چنین چیزی دراین‌باره اثبات نشده است و حتی نظریه پزشکی‌قانونی نیز چنین است، چیزهایی که خانواده‌های دانش‌آموزان این مدرسه بیان می‌کنند، شاید معنای مشخص تجاوز را نداشته باشد، اما آزارواذیت جنسی کودکان آنها را تأیید می‌کند. مادر یکی از دانش‌آموزان به «شرق» می‌گوید: این معلم بارهاوبارها با انگشت فرزند من را آزار جنسی داده است، ولی می‌گویند این اسمش تجاوز نیست، می‌گویند دادن مشروبات الکلی به بچه‌ها، سیگارکشیدن با آنها، دست‌زدن به اندام جنسی‌شان معنای دیگری دارد.

درحالی‌که آنها گریه‌های شبانه‌روزی فرزند من را ندیده‌اند، ندیده‌اند که بچه من در اردیبهشت‌ماه و روز تولدش، وقت فوت‌کردن شمع‌های تولدش گریه می‌کرد و وقتی ما دلیل گریه‌کردنش را می‌پرسیدیم بهانه‌های واهی می‌آورد.
این مادر ادامه می‌دهد: من حداقل چهار خانواده را می‌شناسم که به فرزندانشان تجاوز شده و تا همین الان با مادران آنها حرف می‌زدم. آنها به‌خاطر آبروی خانوادگی‌شان حاضر به بردن بچه‌ها به پزشکی‌قانونی نیستند و همین باعث می‌شود که کل ماجرا تحت‌تأثیر قرار بگیرد و در صورت ما نگاه بکنند و بگویند شما آبروی مدرسه را بردید! ما می‌خواهیم پروانه این مدرسه باطل شود، آنها حق ندارند دوباره این بلا را سر بچه‌های دیگری بیاورند.

خانواده‌ها که تا چند روز پیش از پیگیری‌های وزارت آموزش‌وپرورش راضی به نظر می‌رسیدند، حالا می‌گویند آموزش‌وپرورش پشت آنها را خالی کرده و به دنبال رفع‌ورجوع ماجراست. آنها به «شرق» می‌گویند درصدد ایجاد دیواره انسانی دورتادور مدرسه هستند تا جلوی پیش‌ثبت‌نام مدرسه را که مدتی است آغاز شده بگیرند. آنها می‌خواهند شرایطی مهیا شود تا احساس کنند صدایشان شنیده ‌می‌شود.

پدر یکی از دانش‌آموزان می‌گوید: «یکی از خواسته‌های اصلی ما انحلال مدرسه است، ضمن اینکه باید هزینه‌هایی را که از والدین گرفته‌اند، برگردانند، چون در مدرسه چنین اتفاقاتی می‌افتاده و ما به تصور اینکه فرزندمان را در یک مدرسه خوب ثبت‌نام کرده‌ایم این هزینه را متقبل شدیم و 15‌میلیون شهریه دادیم. حالا نه‌تنها فرزندمان در مدرسه خوبی نبوده، بلکه باید برای روان‌شناسی هم هزینه کنیم».

در روزهای اخیر و با انتشار اخبار پی‌درپی کودک‌آزاری، سامانه پیامکی دریافت گزارش‌هاي مردمی درباره کودک‌آزاری راه‌اندازی شد و به گفته مدیرکل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، در صورت بروز کودک‌آزاری باید با شماره ۳۰۰۰۳۶۳۶ تماس گرفت.

تجاوزی آموزان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار