تبلیغات

برداشت انگور از تاکستان های فارس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سید محمد تقی طبیب لقمانی کارشناس مسئول انگور جهاد کشاورزی فارس از آغاز برداشت انگور از تاکستان های استان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۵۲ هزار تن انگور از ۷۶ هزار هکتار باغات دیم و آبی استان برداشت شود.


وی افزود: رقم‌های بیدانه، کشمشی، عسکری، رتبی، ریش بابا و یاقوتی از باغات ۲۰ شهرستان فارس برداشت می‌شود و شهرستان‌های ممسنی، شیراز، سپیدان و بوانات بیشترین سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده اند.


لقمانی بیان کرد: برداشت انگور تا اواسط مهر در شهرستان‌های سردسیری فارس ادامه دارد.


وی ادامه داد: بر اساس آمار اداره کل گمرکات فارس پارسال ۲ هزار و ۱۱۶ تن انگور و فراورده‌های آن شامل مویز، کشمش و آبغوره به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.


کارشناس مسئول انگور جهاد کشاورزی فارس تصریح کرد: ارقام جدید انگور فلیم، پرلت و پکامی هم در سطح ۱۳۰ هکتار از باغات استان به صورت سیستم داربستی (طرح فراز) کاشته شده است.


لقمانی اظهار داشت: ۲۱ درصد سطح زیر کشت استان فارس انگور است و این استان با تولید ۱۷ درصد انگور کشور رتبه اول تولید این محصول را در کشور به خود اختصاص داده است.
انتهای پیام/ر

فارس با تولید ۱۷ درصد انگور، رتبه نخست تولید این محصول را در کشور به خود اختصاص داده است
برداشت انگور تاکستان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات